Gada notikums "Poligrāfijas grupā Mūkusala"


2015. ir gads, kurš turpmāk tiks īpaši izcelts SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" vēsturē. Kā jau esam informējuši iepriekš, ilgus gadus cerētais ir piepildījies - vasaras vidū tiks uzstādīta vēl viena jauna žurnālu drukas iespiedlīnija.

SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" mārketinga un pārdošanas nodaļas vadītājs Oskars Brenčs:
"Jaunā drukas iekārtas uzstādīšana mums ir ļoti būtisks notikums turpmākās attīstības un izaugsmes nodrošināšanai. Jaunā iekārta mums ļaus dubultot ražošanas jaudu un būtiski palielināt uzņēmuma darbību eksporta tirgos. Plānojam pilnā apmērā noslogot jaunās drukas iekārtas trīs gadu laikā, ļaujot "Poligrāfijas grupai Mūkusala" eksporta lomu apgrozījumā audzēt no 27% (2014. gada dati) līdz pat 50 – 60%."

 
SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" namu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Arnis Sīpols:
"Ir sācies projekta realizācijas nopietnākais posms - uzsākta būvniecības darbu pirmā kārta (pamatu un grīdas izbūve). Jau tuvākajās dienās patreizējās papīru noliktavas telpas tiks atbrīvotas (pārceltas), lai telpu pārbūvētu un pielāgotu jaunās iespiedlīnijas uzstādīšanai. Tuvāko mēnešu laikā paredzam daudz putekļu un būvgružu, bet tipogrāfijas ikdienas darbus tas neietekmēs!"
SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša:
"Projekta kopējās investīcijas ir 5 milj. eiro, no kuriem daļu sedz ES, proti, projekts īstenots Augstas pievienotās vērtības investīciju programmā. Kopumā uzņēmuma pastāvēšanas laikā esam investējuši 17 milj. eiro. Jaunās investīcijas ir ne tikai liels izaicinājums, bet arī loģisks solis attīstībā, lai kļūtu par vienu  no atpazīstamākajām tipogrāfijām Eiropā."
Projekts „Jaunas drukas iekārtas iegāde”, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālais attīstības fonds, tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (līgums Nr. L-APV-14-0120). Projekta realizācija paredzēta līdz 2015.gada III. ceturksnim, ieskaitot.