PGM paraksta memorandu par neadresēto sūtījumu izplatīšanu


2016. gada 20. jūnijā SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala" parakstīja memorandu par neadresēto sūtījumu izplatīšanu, kura mērķis ir atbalstīt pastkastīšu īpašnieku izvēli saņemt vai nesaņemt reklāmas materiālus un citus neadresētus sūtījumus.

Memorandu izstrādāja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) īpaši izveidota darba grupa – uzņēmumu, darba devēju organizāciju un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji. Paredzams, ka dokumenta parakstīšana veicinās arī Pasta politikas pamatnostādnēs 2011. - 2017. gadam ietverto uzdevumu par pašregulācijas mehānisma izveidi neadresēto pasta sūtījumu jautājuma risināšanai.

Kā pirmie memorandu parakstīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija un Pasta komersantu biedrība, kā arī uzņēmumi SIA "Rimi Latvija", SIA "Maxima Latvija", AS "Fitek", SIA "Poligrāfijas grupa Mūkusala", SIA "Arkolat" un SIA "Cenuklubs".

Dokumenta parakstītāji ir apņēmušies ievērot pastkastīšu īpašnieku vēlmi nesaņemt neadresētos sūtījumus, ja tā ir izteikta, uzlīmējot uz pastkastītes vai nu vienota parauga informatīvo zīmi, vai arī cita izskata līdzvērtīga satura zīmi. Tāpat paredzēts, ka reklāmdevēji nodrošinās iespēju pastkastītes īpašniekam saņemt vienota parauga informatīvo zīmi, kas izstrādāta sadarbībā ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem.

Uzņēmēju un nozaru asociāciju pievienošanās memorandam ir brīvprātīga. Pievienoties memorandam aicināti arī citi uzņēmumi, kas savā darbībā izgatavo vai izplata neadresētus pasta sūtījumus.

Memorands par neadresēto sūtījumu saņemšanu

 

Ziņas resurss: LDDK