Poligrāfijas grupa Mūkusala svin 20 gadu jubileju!


2013.gada 1.novembrī viens no vadošajiem poligrāfijas uzņēmumiem Poligrāfijas grupa Mūkusala atzīmēs savas pastāvēšanas 20 gadu jubileju.

SIA Poligrāfijas grupas Mūkusala pirmsākums ir 1993. gada 26.oktobris, kad darbu uzsāka AS DIENA struktūrvienība Diena-Repro - viena no pirmajām reprostudijām Baltijā. Sekojot līdzi tirgus tendencēm, 1996. gadā tika uzsākta laikrakstu iespiešana. Savukārt 2006. gads bija jaunu izaicinājumu laiks, kad tika uzsākta žurnālu ražošana ar tehnoloģiski modernāko Japānā izgatavotu iespiedlīniju.

SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala laika gaitā kļuvusi par lielāko tipogrāfiju Latvijā, kas drukā preses izdevumus. Uzņēmums arvien lielāku lomu pievērš eksporta tirgu apguvei, kā rezultātā katru gadu eksporta apjoms turpina pieaugt. Šobrīd produkcija tiek eksportēta uz 10 valstīm, to skaitā uz Krieviju, Nīderlandi, Spāniju, Norvēģiju, Vāciju u.c.

Tipogrāfija ir bijusi kā «celmlauzis» – pirmie sākām drukāt krāsainus ikdienas laikrakstus, pirmajiem bija laikrakstu un žurnālu komplektācijas līnija. Vieni no pirmajiem darbojāmies digitālās drukas segmentā. Uzņēmums vienmēr tiecies meklēt arvien jaunus izaicinājumus. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar mūsu klientiem un uzticamajiem darbiniekiem, ir kļuvis par veiksmīgu poligrāfijas uzņēmumu.

SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala 2013.gadā iegādājās jaunu mīkstā sējuma līmēšanas iekārtu – Alegro. Tā ir viena no modernākajām un inovatīvākajām līmēšanas iekārtām. Iekārta iegādāta no Šveices firmas Muller Martini, kas ir SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala ilggadīgs iekārtu piegādātājs. Svinību pasākuma laikā notiks jaunās iekārtas atklāšana.

SIA Poligrāfijas grupa Mūkusala sadarbībā ar AS DIENA jau vairākus gadus piedalās labdarības projektā  «Saulainas dienas». Šo tradīciju uzņēmums turpina arī 2013. gadā,  atbalstot Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas rekonstrukciju. Kā īpašs veltījums bērniem uzņēmuma  jubilejā ir krāsojamās grāmatas, kuras ir speciāli sagatavotas un nodrukātas mūsu tipogrāfijā. Grāmatiņas dāvināsim Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļai, Bērnu un jauniešu centriem, kā arī internātskolām.

Uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis no 0,25 miljoniem LVL 1994. gadā līdz 9,7 milj. LVL 2012.gadā. Ieguldītais investīciju apjoms šo gadu laikā - 11,6 miljonu LVL.


FOTO