Lūdzu atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Jūsu Tīmekļa pārlūks nespēj pilnvērtīgi attēlot šo lapu, jo šī lapa ir būvēta balstoties uz moderniem Tīmekļa standartiem. Lai apskatītu šo lapu, aicinām Jūs izvēlēties kādu no modernajiem Tīmekļa pārlūkiem, kas pieejami zemāk.

Bezmaksas pārlūkprogrammas - visas pārlūkprogrammas nodrošina vienādas pamatfunkcijas un ir viegli lietojamas. Izvēlieties, kuru pārlūkprogrammu vēlaties lejupielādēt:

ICC krāsu profili

ICC profilu pielietošana

ICC krāsu profiliPapildus info

Ir ļoti daudz papīru veidu, un, uz tiem drukājot, var iegūt dažādus rezultātus, jo krāsa atšķirīgi reaģē uz dažādām papīra virsmām. Uz nekrītotiem papīriem krāsa vairāk iesūcas papīra šķiedrās, savukārt uz krītotajiem papīriem tā pārsvarā paliek uz krītojuma kārtas. Vēl ir ļoti daudz citu ķīmisku, mehānisku un optisku procesu, kuri notiek atšķirīgi dažādiem papīriem. Laikrakstu druka (Coldset) – atšķiras īpaši, jo krāsa maksimāli iesūcas papīrā un toņa vērtības pieaugums (TVI) ir būtiski lielāks, nekā žurnālu drukā.

Sagatavojot attēlus drukai, ir svarīgi ņemt vērā visus šos procesus!

Šim nolūkam, sagatavojot attēlus drukas darbam, nepieciešams lietot attiecīgus ICC profilus.

Kur ņemt profilus?Papildus info

Profilus, kas nepieciešami darbu sagatavošanai iespiešanai Poligrāfijas grupā Mūkusala, varat lejupielādēt mūsu mājas lapā:

Kur likt profilus?Papildus info

Windows darbstacijās profili visbiežāk atrodas:
C:\WINDOWS\system32\spool\drivers\color

MacOS X darbstacijās profili visbiežāk atrodas:
Library/ColorSync/Profiles vai Users//Library/ColorSync/Profiles.

Kā izmantot profilus?Papildus info

Profilus izmanto attēlu sagatavošanas programmā, tie nostrādā, konvertējot attēlu uz CMYK krāsu telpu. To var darīt divejādi:

  1. Uzstādiet pareizo CMYK profilu Color Settings logā un konvertējiet attēlus ar izvēlni Mode:

 

2. Konvertējat uz attiecīgo profilu, izmantojot dialogu Convert to Profile, kas atrodas izvelnē Convert to Profile.

 

Ko tālāk?Papildus info

Profils regulē krāsu dalījuma parametrus – kopējo krāsu klājumu (TIL), toņa vērtības pieaugumu (TVI), pelēkās komponentes aizvietošanu (GCR) u.c. Lai šie parametri tiktu saglabāti, nav vēlams pēc konvertēšanas uz CMYK veikt attēlā izmaiņas, kas saistītas ar krāsu regulēšanu.

Kad saglabāsiet konvertēto attēlu, neiekļaujiet failā arī krāsu profilu. To var izdarīt, ja dialogā Save As atslēdz parametru Embed Color Profile.